Ви здивуєтеся, але в Україні мімозою називають сріблясту акацію. Справжня мімоза – це вічнозелений чагарник родом з Австралії, який обожнює теплий і вологий клімат Південної півкулі. Європа теж охоче прийняла мімозу за її красу та невибагливість. Рослина цвіте з січня до березня (залежно від клімату), що зробило його символом весни та відродження.
Чому 8 березня мімози здаються всюди?
Це пов’язано не лише з тим, що мімоза цвіте із січня до квітня. Рослина дивує поєднанням твердого стебла та м’яких квіток. Саме символіка мімози призвела до того, що Тереза Реболі була обрана символом церемоній Міжнародного жіночого дня ще в 1946 році. З того часу мімоза неодноразово з’являлася на святкових листівках, плакатах та з кожним подарованим букетом.
Фестиваль мімози
Звісно, є таке у Франції! Кожен лютий з 1931 року у місті Мандельє проходить фестиваль мімози; чудовий у своїй пишності. Хоча має австралійське походження, місцеві жителі вже давно вважають його своїм символом. Це цілих десять днів прощання із зимою та привітання квітучій природі. По вулицях блукають артисти цирку, музиканти та величезні платформи з фантастичними скульптурами мімози. Городяни обирають Королеву мімоз, яка відкриває Парад квітів та Бал Мас.
Однією із культурних традицій Провансу є виготовлення жовтих «сонців». Це лише пелюстки квітів, схожі на сонячне світло, які спочатку використовувалися як природні кисті для малювання. Виробництво олії мімози для парфумерії є одним із основних джерел доходу в цьому регіоні.
Цікаві факти
Мімоза – лідер парфумерів, тому вона увійшла в серце Chanel No. 5, парфуми, традиційно створеного з квіток мімози. Збирати їх можна лише вночі, коли вони цвітуть досить прохолодно, щоб не пошкодити ніжну структуру до світанку.
У різних культурах символізація рослин мовою квітів зазвичай сприймається як символ вічного щастя.
Рослини мімози спочатку вирощувалися у Стародавньому Єгипті як мініатюрне втілення бога Ра.
Її ефірна олія допомагає закоханим ладнати.